Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Švýcarští farmáři a potravináři jsou překvapeni úrovní našich výrobců

16. 06. 2011

 

Krajský radní pro zemědělství a životní prostředí Jaroslav Podzimek provádí již druhý den po Libereckém kraji devítičlennou delegaci z družebního kantonu St. Gallen, která přijela na třídenní návštěvu Libereckého kraje.

Hosté dnes mimo jiné navštívili Mlékárnu Příšovice, Rodinnou farmu Tompeli v Huntířově, Kozí farmu v Pěnčíně u Jablonce n. N., a Zemědělské družstvo Zetka Strážník Studenec.

„Jsme překvapeni úsilím a píli vašich zemědělců a potravinářů. Přitom kvalita jejich výrobků je na skvělé úrovni,“ uvedl vedoucí delegace Roger Peterer, šéf kantonálního úřadu St. Gallen pro zemědělství,

„Hosté ze Švýcarska nám tak oplácejí  návštěvu představitelů Libereckého kraje z loňského roku. Jde zejména o výměnu zkušeností, neboť jsou to všechno na slovo vzatí zemědělští a potravinářští odborníci,“ dodal radní.

Členy delegace jsou totiž vedle Rogera Peterera, Markus Hobi – zemědělské vzdělávání – učitel,

Walter Munger – produkce mléka – zemědělec, Heinz Habegger, Hans Stadelmann – Hans  Muller – všichni zpracování mléka – sýraři, Andrea Ritter – podniková manažerka spolku producentů mléčných výrobků,  Petr Bruhin – podnikový manažer spolku rolníků, a Andreas Widmer – z ředitelství obchodu zemědělských produktů a prostředků pomoci.

Návštěva pokračuje  17. 6.  návštěvou Centra Babylon a poté Švýcaři zavítají  na Krajský úřad Libereckého kraje, kde shlédnou ukázky prezentačního televizního seriálu Agrofakta, který propaguje místní výrobce potravin.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588