Koukněte se na Liberec a okolí z výšky. Přijďte na vyhlídku! Od pondělí 5. 5. je otevřena vyhlídka na střeše budovy krajského úřadu, a to každý pracovní den od 8:00 hodin. V pondělí a středu do 16:30, v úterý a čtvrtek do 15:30 a v pátek do 14:00.
Také před libereckou knihovnou se četla jména obětí holocaustu
- 29. 04. 2014 17:00
- Rozvoj
Jom ha-šoa, což je hebrejský název pro Den vzpomínání na oběti holocaustu, připadl na pondělí 28. dubna 2014. V letošním roce se vzpomínkové čtení vedle jiných míst uskutečnilo poprvé také před Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci. Zúčastnila se ho i náměstkyně hejtmana pro cestovní ruch, památkovou péči a kulturu Hana Maierová.
Oběti holocaustu si lidé včera tradičně připomněli na náměstí Miru v Praze, kde se akce konala již podeváté. Úplně poprvé se uskutečnila v Liberci, Brně, Kutné Hoře a Sušici. Cílem vzpomínkového aktu v České republice je připomenout společně židovské a romské oběti nacistické perzekuce a podpořit diskusi o současném stavu lidských práv.
„Myslím, že je pořád důležité si takové věci nahlas připomínat. Před Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci mohl mezi 14. a 16. hodinou kdokoliv zavzpomínat přečtením jmen obětí. Ráda jsem se připojila,“ uvedla náměstkyně Maierová.