Termín pro vydání zápisového lístku žákům, kteří podali přihlášku na střední školu do oboru vzdělání s talentovou zkouškou, se prodlužuje do 31. ledna 2021

04. 12. 2020

Žáci devátých tříd, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu na střední škole, kde je při přijetí požadována talentová zkouška, obdrží nově zápisový lístek do 31. ledna 2021. Jedná se o všechny umělecké školy a sportovní gymnázia. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydaným opatřením prodlužuje původní termín pro vydání zápisového lístku, kterým byl konec listopadu.

Žáci v posledním ročníku základních škol již nyní stojí před volbou, jakému oboru vzdělání se budou nadále věnovat. Nejzazší původní termín pro vydání zápisového lístku žákům, kteří podávají přihlášku na střední uměleckou školu nebo sportovní gymnázium, byl 30. listopadu 2020.

„Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy uvedený termín posunulo do 31. ledna 2021, což velmi vítám. Kvůli všem nynějším opatřením mohlo být pro některé uchazeče a jejich zákonné zástupce vyzvednutí zápisového lístku do konce listopadu problematické. Věřím, že tento vstřícný krok poskytne studentům dostatek času,“ upřesnil Dan Ramzer, náměstek hejtmana, který je zodpovědný za resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Opatření bylo vydáno v návaznosti na vývoj epidemiologické situace v České republice.

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz