The Action navštívil i náměstek hejtmana pro dopravu

[31531|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/action_c5ba303e33.jpg]

22. 04. 2009
[id:7918|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

V libereckém Centru Babylon v sále EXPO se 21. dubna představilo jedinečná multimediální show The Action. Je určena mladým a začínajícím řidičům, tedy žákům devátých tříd základních škol a středoškolákům.  Zahájení se zúčastnil náměstek hejtmana LK pro dopravu Martin Sepp.

Cílem show je efektivní formou působit na tuto věkovou skupinu a motivovat ji k odpovědnějšímu

chování na našich silnicích. Nejen podle statistik, ale i z logiky věci (nezkušenost, časté přeceňování vlastních schopností) jsou tito řidiči nejrizikovější skupinou, kterou navíc není jednoduché oslovit. Nereaguje totiž na běžné metody prevence dopravní nehodovosti, nesnáší jakékoliv formy poučování a mentorování. Zásadně nepoučuje. Šokuje.

Studenti vstupují do sálu, kde je vítá diskotéka a sympatický „DJ“ je zve k zábavě a tanci. Když je publikum náležitě rozjařené, diskotéku „utne“ a následuje video. Sestřihy brutálních záběrů z těch nejhorších dopravních nehod rychle střídají nevázanou zábavu. Tak jako se to bohužel nezřídka stává i v realitě. Stejně reálné jsou následující živé příběhy lidí, kterým nehoda navždy změnila život.

Mladí diváci z libereckých středních škol si vyslechli i příběhy policistů, záchranářů či hasičů, kteří asistovali u tragických nehod.