16. 05. 2002
Znak

LIBERECKÝ KRAJ

zástupkyně hejtmana

pověřena řízením resortu školství a mládeže

Ing. Eva Bartoňová

Liberec 16.5. 2002

Dne 15.5.2002 se na společné poradě sešli ředitelé Úřadů práce Libereckého kraje, starostové některých obcí okresu Semily a zástupkyně hejtmana, pověřená řízením resortu školství a mládeže, Ing.Eva Bartoňová.

Výsledkem společného jednání je konstatování, že při současné nezaměstnanosti a vzhledem k charakteru specifických podmínek obcí v horské a příhraniční oblasti, jsou prostředky aktivní politiky zaměstnanosti (APZ) často jedinou účinnou složkou při řešení zaměstnanosti těchto obyvatel. Došlo k dohodě o vyjádření vážného znepokojení nad snižováním prostředků APZ v rozpočtech úřadů práce.

Konečný efekt je naopak navýšení sociálních dávek a prudký vzrůst mandatorních výdajů.