Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Tiskové prohlášení hejtmana Martina Půty 

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 11. 04. 2024 11:14
  • Zastupitelstvo

Sdílet článek

„Rád bych předešel spekulacím a spojení s libereckou kauzou. Otevřenost v komunikaci považuji za samozřejmou a férovou. Snažím se ji dvanáct let jako hejtman vždy dodržovat, proto chci i nyní informovat o událostech, které se staly tento týden.

V úterý 9. dubna jsem Policii České republiky podal vysvětlení a poskytoval další součinnost. Neznám obsah jiných skutečností, chci ale veřejně konstatovat, že se jejich dotazy a informace, které mi byly sděleny, nijak netýkají aktuální liberecké kauzy spojené s veřejnými zakázkami na městě a ani osob a firem, které jsou v této souvislosti veřejně zmiňovány.

Podepsal jsem závazek mlčenlivosti, který jsem stoprocentně splnil a dodržel. Ovšem z dotazu, který jsem včera odpoledne obdržel z redakce Náš Liberec a z jejího dnešního článku, je evidentní, že někdo slib mlčenlivosti nedodržel. Odpovědí bych porušil uloženou mlčenlivost, kterou jsem já a mí advokáti zachovali a nadále zachováme.

O situaci jsem dnes dopoledne informoval členy Rady Libereckého kraje.“

Martin Půta, hejtman Libereckého kraje

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky