Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Tiskové prohlášení k situaci v NsP Česká Lípa

30. 10. 2003
[id:1154|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Z iniciativy hejtmana Libereckého kraje RNDr. Pavla Pavlíka se dnes uskutečnilo jednání v Nemocnici s poliklinikou v České Lípě, kde odboráři vyhlásili k dnešnímu dni  stávkovou pohotovost. O tomto faktu se hejtman kraje dozvěděl  včera ve večerních hodinách až z tiskového prohlášení lékařského odborového klubu. Hejtman proto dnes neprodleně svolal jednání, kterého se kromě něho účastnil člen rady kraje pro zdravotnictví Ing. Pavel Ráček a vedoucí odboru zdravotnictví LK Ing. Jiří Benedikt. Hejtman přijel do českolipské nemocnice vyslechnout důvody, které odboráře vedly k vyhlášení  stávkové pohotovosti, a také společně hledat cestu, jak situaci v nemocnici řešit. Včera 29. 10. 2003 byla na Krajský úřad Libereckého kraje poslána ředitelem Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa MUDr. Jaroslavem Tvrzníkem žádost o poskytnutí návratné finanční výpomoci pro nemocnici ve výši 15 mil. Kč na překlenutí dočasného výpadku ve finančních tocích nemocnice. Nemocnice se dostala do situace, kdy není schopna řešit vlastními silami nedostatek finančních prostředků a hrozí jí omezení provozu popřípadě nevyplacení mezd. „Mrzí mě, že orgány kraje (rada a zastupitelstvo) nedostaly příležitost tuto žádost posoudit a situaci v nemocnici řešit ještě před vyhlášením této stávkové pohotovosti. Dnes jsem ujistil odboráře, že žádost o finanční výpomoc budeme řešit na svém nejbližším zasedání rady kraje, které se koná příští týden v úterý. Dále jsem opakoval skutečnost, že Liberecký kraj má zájem Nemocnici s poliklinikou v České Lípě udržet, jen je zapotřebí nastavit nový funkční model nemocnice a to je nyní prvořadým  úkolem pro resort zdravotnictví Libereckého kraje, řekl hejtman Pavlík.

 

Rada Libereckého kraje zasedá v úterý 4.11. 2003, poté vydá k této záležitosti další prohlášení. Na dnešním jednání se obě strany dohodly, že se k danému problému nebudou více vyjadřovat dříve, než celou záležitost projedná Rada Libereckého kraje.

 

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320