Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Hlavní pokladna v 10. patře je od čtvrtka 4. 7. do pondělí 15. 7. včetně UZAVŘENA.  Správní poplatky v hotovosti bude výjimečně možné složit v kanceláři č. 1017 nebo 1018. Platby je možné posílat i elektronicky na bankovní účet Libereckého kraje. Pokladna bude pro klienty znovu k dispozici od úterý 16. 7. 2024. Od července se také změní přestávka v rámci pokladních hodin (nově 11:00–12:00), otevírací doba od 1. 7.: pondělí:   8:00–11:00 | 12:00–17:00 úterý: 8:00–11:00 | 12:00–14:00 středa: 8:00–11:00 | 12:00–17:00 čtvrtek: 8:00–11:00 | 12:00–14:00 pátek: 8:00–11:00 | 12:00–14:00

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Titul Stejná šance - Zaměstnavatel 2014 nese restaurace U Poláků, Benteler a KFC Liberec

Mgr. Langer Jiří

  • 20. 05. 2014 17:12

Sdílet článek

Již šestý ročník soutěže Soutěž Stejná šance Zaměstnavatel 2014 vyhrály z 26 firem nominovaných v Libereckém kraji na 1. místě   Restaurace U Poláků druhý Benteler ČR s. r. o. (závod Jablonec) a třetí KFC Liberec AmRest, s. r. o.

Ocenění zaměstnavatelů z Libereckého kraje, kteří zaměstnávají zdravotně znevýhodněné občany, se uskutečnilo 19. května v sídle Krajského úřadu Libereckého kraje v Liberci pod záštitou hejtmana Martina Půty a člena rady kraje pověřeného řízením sociálních věcí Petra Tulpy. Ceny vedle krajského radního předávali náměstek primátora Kamil Jan Svoboda, ředitelka Úřadu práce v Liberci Kateřina Sadílková a Antónie Dechťarová. ředitelka pořádající organizace Rytmus.

Tato nezisková organizace  je vyhlašovatelem soutěže i proto, že sama poskytuje podporu lidem se znevýhodněním při hledání pracovního uplatnění na běžném trhu práce a při práci samotné.

„Cena je určena společensky odpovědným firmám a zaměstnavatelům Libereckého kraje, kteří lidem se znevýhodněním dávají na otevřeném pracovním trhu stejnou šanci jako ostatním, čímž aktivně přispívají k jejich začleňování do společnosti,“ vysvětlila Radka Mikulová ze společnosti Rytmus

„Cílem soutěže Stejné šance je podpořit zaměstnavatele, kteří lidem se znevýhodněním dávají na otevřeném pracovním trhu stejnou šanci jako ostatním, poskytnout takovým firmám veřejné uznání a prostřednictvím příkladů jejich dobré praxe motivovat ostatní firmy, aby osoby se znevýhodněním zaměstnávaly,“  doplnila Veronika Iblová pracovní konzultantka z o.p.s. Rytmus Liberec- Jablonec nad Nisou.

Majitel vítězné restaurace Jiří Polák ve svém krátkém proslovu řekl:

"V době kdy jsem sháněl pracovní sílu, mě kontaktovaly pracovnice Rytmusu a domluvili jsme se na spolupráci.Vierku zaměstnávám 6 let. Poskytl jsem jí nejen zaměstnání, ale také pomoc při stěhování do svého bytu. Na úplném začátku pracovnice z Rytmusu Vierce ukázaly, jakou má náplň práce, vytvořily jí k tomu pracovní pomůcky za pomocí obrázků, aby na některé svoje činnosti nezapomínala. I přesto, že je to práce náročná, paní Vierka je vždy usměvavá a plná energie.  Je to vlastně můj nejlepší zaměstnanec.

Mezi další zaměstnavatele, kteří zaměstnávají zdravotně znevýhodněné a dostali se do první desítky, patří: “D”, občanské sdružení, Krajská vědecká knihovna v Liberci, Mc’Donald's Liberec - Meki s.r.o, Autotrend, spol. s. r. o., Restaurace Tankovka Skleník z České Lípy, Krajský úřad Libereckého kraje a Megatech Industries Jablonec, s.r.o.

Novinkou letošního vyhlášení byla kategorie Skokan roku, v této kategorii vyhrála firma Centro PKMT s. r. o. Skokanem roku 2014 se stal z toho důvodu, že po zkušební době ihned dal zaměstnanci smlouvu na dobu neurčitou, což v dnešní době není zvykem. A přitom firma nemá žádné předchozí zkušenosti se zaměstnáváním zdravotně znevýhodněných.

Majiteli Petru Jelínkovi byla cena předána dodatečně To jsem překvapen za získání této ceny, nečekal jsem to, ale budeme se i nadále snažit v této oblasti, co bude v našich silách, dodal majitel.

Nominovat zaměstnavatele do soutěže mohla široká veřejnost vyplněním nominačního listu, které vyhodnotila pětičlenná komise.

Komise hodnotila krom jiného i typ pracovní smlouvy, zapojení zaměstnance do kolektivu, přizpůsobení pracovních podmínek a další, uvedla k hodnocení nominačních listů ředitelka organizace Rytmus Liberec Antónie Dechťarová.

Soutěž je celorepubliková a probíhá v 7 krajích České republiky. V Libereckém, Ústeckém, Pardubickém, Plzeňském, Středočeském, Karlovarském a v Praze. Výsledky celostátního kola soutěže budou vyhlášeny v polovině června v Praze, kde záštitu nad soutěží převzal předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky