Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Tradiční novoroční výstup na Ještěd zahájí turistickou sezonu 

20. 12. 2017

Oddíl turistiky KČT – TJ Lokomotiva Liberec pořádá ve spolupráci se statutárním městem Liberec novoroční výstup na Ještěd, který zároveň zahájí jubilejní turistickou sezonu 2018. Registrace bude probíhat dne 1. 1. 2018 přímo na místě zahájení výstupu, tedy v Horním Hanychově na konečné zastávce MHD tramvaje č. 3 u turistického informačního centra od 8.30 do 10.30 hod.

Trasa povede po modré turistické značce na vrchol Ještědu ve výšce 1012 m.n.m. Délka výletu je cca 4 km, časový limit pro zdolání bude trvat do 12.30 hod. Cílové místo výstupu je chatka Rohanka.

Pořadatelé připomínají, že se akce koná za každého počasí a na vlastní odpovědnost. Je zakázána chůze pod lany. Dalším doporučením je použití turistických hůlek a při zhoršení povětrnostních podmínek při sestupu zvolit trasu zpáteční cesty po silnici.

Každý účastník obdrží na vrcholu pamětní list a originální novoroční razítko. Startovné je 20 Kč. V nabídce bude i nový tradiční kovový odznak, turistické vizitky či kalendář akcí KČT Libereckého kraje 2018.  

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302