Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Turistická sezona v Libereckém a Ústeckém kraji nekončí

12. 08. 2010

Ničivé povodně o víkendu napáchaly v Libereckém a Ústeckém kraji velké škody a hned vzápětí rapidně poklesl počet turistů, bohužel i v nepostižených oblastech, kde mohou turisté bez rizika strávit dovolenou.

Strach z dovolené v těchto nepostižených oblastech se již začíná projevovat (poloprázdné hotely, penziony, restaurace) a ještě více prohlubuje negativní dopad na ekonomiku Libereckého a Ústeckého kraje.

Během několik málo dnů poklesly tržby a stagnují rezervace na konec měsíce, září i říjen. V Českosaském Švýcarskudosáhl propad 30 %. „Většina území národního parku je především pro pěší turisty dobře dostupná, zásadnější omezení lze očekávat pouze v bezprostředním okolí řeky Kamenice,“ říká Pavel Benda, ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko, a dodává: „Obavy z návštěvy národního parku nejsou namístě.“

Oproti minulému týdnu se počet turistů podstatně snížil i v Libereckém kraji, v Českém ráji zaznamenali podnikatelé pokles až o 35 % a v oblasti Krkonoš a Jizerek se ztráty pohybují mezi 40 - 50 %. „Úbytky klientů téměř o polovinu hlásí skoro každé z rekreačních zařízení, přitom ne všechna místa v Libereckém kraji byla postižena povodněmi," komentuje situaci Lidie Vajnerová, statutární náměstkyně hejtmana pro kulturu a cestovní ruch. “Oblasti jako Český ráj, Harrachov či Jablonecko povodněmi neutrpěly, a proto do těchto míst mohou turisté cestovat bez obav," doplňuje Vajnerová.

„Právě v tuto nelehkou dobu mohou čeští turisté svými dovolenými a výlety do nepostižených oblastí těmto dvěma krajům pomoci,“ uvádí ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška.

Více informací:

ČCCR - CzechTourism

Mediální oddělení

e-mail: media@czechtourism.cz 

 

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324
Mobil: 739 541 624