Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Turnovské cestmistrovství dokončeno

07. 10. 2004
[id:2238|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Také druhý z rozestavěných areálů cestmistrovství, které kraj převzal od státu bez zajištěného financování se podařilo úspěšně dokončit. Po technické kolaudaci, která proběhla 30. září 2004 bude v Turnově slavnostně uveden do provozu v pátek 8. října.

Liberecký kraj převzal rozestavěnou stavbu koncem roku 2001 a její dostavbu musel financovat z vlastních zdrojů. Z celkových nákladů, které činily 60 mil. Kč pokryl stát dotací pouze 2,6 mil. Kč. Složitou situaci při dostavbě se kraji podařilo zvládnout i díky dobré spolupráci s dodavatelem stavby  firmou Silnice a mosty, a.s. Česká Lípa“, řekl statutární náměstek hejtmana Ing. Miroslav Mach.

V novém areálu trojúhelníkového tvaru je umístěna rozlehlá provozní budova, sklad posypových materiálů a dvoupodlažní administrativní budova, která byla v předstihu uvedena do provozu již v říjnu 2003. V provozní budově jsou umístěna temperovaná garážová stání, dílny, myčka a skladovací prostory. Betonová hala pro posypové materiály je rozdělena na sklad inertních hmot, sklad soli, který pojme přibližně 1500 tun a na výrobnu tekuté soli – solanky pro moderní a velmi účinnou technologii zkrápění. Od obytné zástavby odděluje areál protihluková zeď o délce 120 m a výšce 3 m. „Uvedením nového cestmistrovství do provozu získávají turnovští silničáři komplexní zázemí významné především pro zajišťování zimní údržby silnic v oblasti své působnosti. Právě díky této dostavbě bylo možné rozdělit úsek silnice R 35 pro zimní údržbu na dvě části. Z Turnova tak bude tato údržba zajišťována až na křižovatku v Hodkovicích nad Mohelkou. Díky tomu dochází k výraznému zvýšení operativnosti při zimní údržbě této nejfrekventovanější silnice v kraji“, dodal Mach.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320