Týden knihoven přinese rande naslepo i Jakuba Děkana

24. 09. 2021

Po roce se opět blíží tradiční Týden knihoven, plný nejrůznějších akcí a zajímavostí. I liberecká Krajská vědecká knihovna se k této kampani každoročně připojuje. V letošním 25. ročníku, který se koná od 4. do 10. října, opět uchystala pestrou nabídku služeb a kulturních a vzdělávacích pořadů pro děti i dospělé. Společným celostátním tématem letošního Týdne knihoven je téma udržitelnosti.

„Knihovny a hlavně knihovníci Krajské vědecké knihovny neustále vylepšují nabídku služeb pro čtenáře a další návštěvníky tohoto nádherného knižního stánku. Vybírat si mohou lidé napříč generacemi a také lidé s různým typem hendikepu,“ chválí práci knihovny Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Můžete se těšit na tradiční čtenářskou akci Rande naslepo s knihou, maxihry v Hudební knihovně, oblíbenou burzu knih a časopisů a také na různé soutěže na sociálních sítích a v Knihovně pro děti a mládež. Po celý týden se v Knihovně pro děti a mládež a na pobočkách budou moci noví dětští čtenáři registrovat zdarma. V Týdnu knihoven také zahájíme zbrusu nový cyklus online rozhovorů s názvem Knihomluvy, ve kterém budeme zpovídat zajímavé regionální osobnosti, jako jsou spisovatelé Pavel Novotný a Klára Aycox nebo hudebník Jakub Děkan.

V duchu společného motta udržitelnosti jsme pro naše dětské příznivce připravili ekologickou vycházku Jak se chováme v lese. Také tradiční liberecká specialita – série literárních čtení nazvaná Literatour – se letos ponese v „zeleném“ duchu. Na účastníky čekají ukázky ze světa rostlin, stromů a parků na pěti nevšedních místech Liberce.

Pevně doufáme, že si akce v Týdnu knihoven budeme moci společně s našimi příznivci vychutnat navzdory přetrvávající celosvětové pandemii koronaviru a zveme do knihovny všechny, kteří mají chuť zažít ji jako místo inspirace, kultury, vzdělávání i odpočinku,“ doplňuje ředitelka knihovny Dana Petrýdesová.

Podrobné informace k programu Týdne knihoven a k aktuálním hygienickým opatřením naleznete na webových stránkách liberecké knihovny www.kvkli.cz.

Program Týdne knihoven 2021 v Liberci:

Po celý týden

Dětská registrace zdarma
Celý týden v Knihovně pro děti a mládež a na pobočkách.

4. – 10. 10.
Šachový týden
Obří šachovnice a další maxihry v Hudební knihovně.

4. – 10. 10.
Soutěž s Toníkem
Vydej se po Toníkových stopách a vyřeš úkoly, které pro tebe vymyslel.
Celý týden v Knihovně pro děti a mládež.

5. – 9. 10.
Rande naslepo s knihou
Pro dětské i dospělé čtenáře.

Literární soutěž o ceny
Po celý týden na Facebooku a Instagramu knihovny.

Pořady:
4. 10. / 16 hod., Lidové sady
Jak se chováme v lese
Ekologická vycházka pro dětské čtenáře s účastí skautského vedoucího.
Registrace na stankova@kvkli.cz

5. 10. / 14-17 hod.
Burza knih a časopisů
Knihy, časopisy, hudba i učebnice za skvělé ceny!

5. 10. / 17:30 hod.
Literatour
Pět literárních čtení na pěti netradičních místech Liberce ze světa rostlin, stromů a parků.

8. 10. / 17:00 hod. on-line!
Knihomluvy
30 minut z knihovny (nejen o knížkách). Hostem videopořadu je Pavel Novotný.

9. 10. / 10:00 hod.
Tři zlaté vlasy děda Vševěda
Pohádkové divadelní představení v podání souboru Spojáček Liberec.

TZ: Krajská vědecká knihovna

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz