Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Nenechte si ujít velkolepý festival Léto na vyhlídce, který se koná na střeše krajského úřadu od 19. do 21. června.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Týden náhradního rodičovství zodpověděl otázky na téma pěstounská péče

  • 22. 05. 2024 13:58
  • Sociální

Sdílet článek

Jak se stát pěstounem a co to obnáší? Odpovědi přinášejí odborníci i sami pěstouni a Datový portál Libereckého kraje doplňuje podrobnější data. V minulém týdnu proběhl již 8. ročník Týdne náhradního rodičovství, jehož cílem bylo seznámit veřejnost s pěstounstvím. Odpovědi na klíčové otázky zodpovídali nejen odborníci, ale i sami pěstouni.

Počet dětí, které momentálně hledají nový domov a rodinu, je v Libereckém kraji kolem 140. Pěstounství není jako sprint s medailí v cíli pro každého. Může se jednat o náročný maraton plný výzev i jedinečných zážitků.

Role pěstouna má v dnešní společnosti nezastupitelné místo. Jsou to právě pěstouni, kteří pomáhají dětem zažít bezpečný láskyplný domov a rodinu. Jejich počty ale nestačí. Za loňský rok je tu 55 žádostí o vykonávání pěstounství a osvojení. Jedná se o nejvyšší počet za posledních 6 let. Jestli bude rok 2024 ještě úspěšnější, ukáže čas. Vývoj počtu žádostí v Libereckém kraji nabízí následující graf:

Pěstounská péče má významný přínos pro celou naši společnost. Přesto, jak data ukazují, je počet pěstounů v našem kraji nedostatečný. „Jsem rád, že můžeme veřejnosti nabídnout aktuální data o počtu žádostí o vykonávání pěstounské péče, nebo počty dětí v náhradní rodinné péči, které pochází přímo z Krajského úřadu Libereckého kraje,“ uvedl Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Datový portál nabízí pod Sociální oblastí i další zajímavá data, např.  kolika dětem se díky pěstounům podařilo pomoci. A těm dalším otevřel cestu 3. květnový týden. Více o 8. ročníku Týdne náhradního rodičovství najdete zde.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky