Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Učitelky MŠ absolvovaly seminář „Bezpečné silnice pro nejmenší“

Učitelky MŠ absolvovaly seminář „Bezpečné silnice pro nejmenší“

[24711|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/richter_301281d2fa.jpg]

29. 02. 2008
[id:6200|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Na padesát učitelek mateřských škol Libereckého kraje absolvovalo v minulém týdnu v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje seminář na téma „Bezpečné silnice pro nejmenší“. Mimo jiné na něm vystoupili Vladímír Richter, člen Rady LK por dopravu, Ludmila Truhlářová, z Krajské hygienické stanice, Stanislava Jakešová, vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu a Miroslav Klásek, regionální manažer BESIP.

„Účastníce semináře jsme chtěli seznámit zejména s plánovanými aktivitami Libereckého kraje v oblasti BESIPu a  s metodikou dopravní výchovy pro mateřské školy, která vznikla ve spolupráci Centra dopravního výzkumu a řady odborníků působících v oblasti BESIPu,“ uvedl radní.

Dále byl učitelkám  představen současný systém dopravní výchovy a byly seznámeny s fakty dopravních nehod dětí v Libereckém kraji a ČR.

Bohužel, v loňském roce jsme v Libereckém kraji  zaznamenali nárůst dopravních nehod způsobených dětmi, a tak se ukazuje, že dopravní výchova už v nejútlejším věku je nanejvýš potřebná,“ poznamenal Vladimír Richter.

V rámci semináře účastníci podepsali symbolické čestné prohlášení, ve kterém se zavázali aktivně se účastnit prevence a zvyšování bezpečnosti nejmenších účastníku v dopravním prostředí,  Z rukou Vladimíra Richtera, člena rady LK pak obdržely  reflexními bezpečnostní předměty pro děti svých mateřských škol.Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302

Další zprávy

Aktuálně z Facebooku

Aktuálně z Twitteru

Youtube

SoundCloud

Nejbližší akce