Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Ukrajinci mohou jezdit po kraji hromadnou dopravou zdarma. Stačí jim pas

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 01. 03. 2022 15:56
  • Doprava
  • Magazín

Sdílet článek

Bezplatná přeprava občanů Ukrajiny, kteří se prokáží platným ukrajinským pasem, platí až do odvolání v síti integrované dopravy Libereckého kraje IDOL. Jezdit zdarma mohou také v městských autobusech v Jablonci nad Nisou.

„Lidé, kteří sem docestovali z Ukrajiny, mají v prvních dnech pobytu řadu starostí s řešením základních životních otázek. Tímto jim alespoň trochu pomůžeme,“ uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro dopravu.

V regionálních autobusech cestující nastoupí předními dveřmi a ukáže řidiči pas. Měl by také říci, do jaké zastávky jede nebo ukázat cíl cesty napsaný na papíře. Ve vlacích se prokáže pasem až v okamžiku, kdy k němu přijde průvodčí. V městských autobusech v  Jablonci nad Nisou nastupuje předními dveřmi a ukáže pas řidiči.

Dopravní síť IDOL zahrnuje regionální a vybrané meziregionální autobusy a vlaky zpravidla na území Libereckého kraje. Na vybraných autobusových a vlakových linkách platí i mimo Liberecký kraj. V jízdním řádu je její platnost vyznačena.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky