Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Unikátní systém pro pohodlné cestování Euroregionem Nisa startuje

10. 05. 2012

Ojedinělý interaktivní systém pro plánování pohodlného cestování Euroregionem Nisa NISA.GO / NEISSE.GO odstartoval. Zástupci Libereckého kraje a německého dopravního sdružení ZVON v úterý 8. května v Löbau společně zahájili jeho veřejné testování.

Lidé si již mohou s pomocí serveru snadno naplánovat výlety, dovolené nebo služební cesty. Mohou si také vybrat dopravní prostředek, jakým chtějí cestovat,“ uvedl při představování projektu Johannes von Korff, jeden z tvůrců tohoto projektu.

Z Liberce do Löbau byl v tento den dokonce vypraven zvláštní vlak. Spuštění projektu, který přišel na 711 496 EURO a výrazně jej podpořila Evropská unie, si nenechali ujít Miloš Tita, předseda Výboru dopravy LK, ředitel společnosti KORID LK Jiří Hruboň a předseda dopravního svazu ZVON Hans Jürgen Pfeiffer. Turistická atraktivita regionu výrazně stoupne, pokud turisté pochopí přeshraniční perspektivu. Důsledkem toho se zlepší předpoklady pro udržitelný rozvoj společného prostoru na obou stranách hranice,“ podotkl Tita.

Moderní trojjazyčný portál připravovali odborníci z obou zemí téměř dva roky. Lidé na něm najdou nejen přehled zájmových objektů sportovních a kulturních zařízení, ubytovacích a gastronomických služeb nebo chystaných událostí, ale také podrobné informace o veřejné dopravě, turistických a cykloturistických trasách.

Další informace: http://doprava.kraj-lbc.cz/projekty-libereckeho-kraje-spolufinancovane-z-eu-v-ramci-programu-cil3ziel3/projekt-nisa-go-neisse-go

 

oddělení tiskové a vnějších vztahů
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588