Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Úřad nabízí větší komfort rodičům s malými dětmi

26. 10. 2015

Krajský úřad Libereckého kraje je o další krok blíž k občanům. V budově úřadu byl instalován nový přebalovací pult, který tak nabídne větší komfort rodičům s malými dětmi. Pult byl umístěn na bezbariérovou toaletu v 11. patře budovy.

Místo s přebalovacím pultem najdou příchozí rodiče s dětmi snadno. Toalety v přízemí úřadu, které jsou volně přístupné veřejnosti, byly označeny informační cedulkou s piktogramem, a ta nasměruje návštěvníky k přebalovacímu pultu ve vyšším podlaží.

„Chtěli jsme vybavit budovu úřadu dvěma přebalovacími pulty, a to nejen ve zmiňovaném 11. patře, kde sídlí odbor sociálních věcí, ale také v přízemí budovy, kde jsou toalety volně přístupné veřejnosti. Zde jsme však narazili na nedostatek prostoru nebo to neumožňují bezpečností normy. Z tohoto důvodu zde byly alespoň umístěny cedulky s piktogramem a informací, kde přebalovací pult návštěvníci úřadu naleznou,“ sdělila Lenka Kadlecová, náměstkyně hejtmana pověřena řízením resortu sociálních věcí. „Jsem velmi ráda, že úřad nabízí rodičům dnes už standardní pomůcku k péči o děti,“ dodala.

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 732765215