Úředníci již studují územně analytické podklady

[21486|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/lauermannova_d91c44e395.jpg]

26. 10. 2007
[id:5759|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Další kolo projektu profesního vzdělávání úředníků odstartovali v budově Krajského úřadu v Liberci tento čtvrtek Mgr. Jiří Šmída, Ph.D. z  katedry geografie TUL, Ing. arch. Jana Děrdová, OÚPSŘ KÚLK,, RNDr. Kateřina Lauermannová, OÚPSŘ KÚLK, Ing. Bohdan Tomáš, ředitel KÚLK  a  RNDr. Václav Poštolka vedoucí Katedry geografie na Fakultě pedagogické Technické univerzity v Liberci a hlavní koordinátor projektu.  Projekt, který je výsledkem spolupráce Libereckého kraje a Technické univerzity v Liberci, byl zahájen před rokem a končí v červnu příštího roku. Jeho cílem je připravit pracovníky obecních úřadů a dalších institucí na zavádění, správu a aktualizaci územně analytických podkladů. Do druhého kurzu se tentokrát přihlásilo 15 účastníků.

„Většina z přihlášených je z obcí s rozšířenou působností, které budou zajišťovat novou agendu územně analytických podkladů,“ řekla Kateřina Lauermannová, vedoucí odboru územního plánování a stavebního řádu Krajského úřadu v Liberci. Zároveň připomněla, že Liberecký kraj je stále prvním a jediným krajem, který vychází vstříc požadavkům nového zákona o územním plánování. Na všech deseti obcích s rozšířenou působností v kraji budou tak lépe připraveni na spolupráci s Krajským úřadem.

„Výsledky projektu také najdou uplatnění v novém studijním programu Aplikované geografie na Technické univerzitě v Liberci,“ upozornil  Václav Poštolka.