V České Lípě oslaví Den stromů

12. 10. 2021

V českolipském městském parku pořádají za podpory Libereckého kraje v úterý 19. října mezi 16. a 18. hodinou ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě a Geopark Ralsko akci nazvanou Den stromů.

U sochy ženy s kyticí budou pro účastníky akce připravena odborná i tvůrčí stanoviště a v 16.15 odstartuje dendrologická vycházka po parku. V průběhu vycházky i na stanovištích se účastníci dozví, jak nejlépe rozpoznat konkrétní druh stromu podle jeho vzhledu, vůně, hmatu, ale i mnohé o ochraně stromů v naší přírodě. Trasa je nenáročná.

Bližší informace u muzejní lektorky Veroniky Ličaverové, na e-mailové adrese ekoporadna@muzeumcl.cz, na webu www.muzeumcl.cz nebo na telefonu 774 825 089. Vstup je zdarma.

TZ: Vlastivědné muzeum a galerie

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz