Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

V Dolánkách slavnostně otevřou Dům přírody Českého ráje

Daníčková Blanka

tiskový mluvčí

  • 31. 03. 2016 16:35
  • Rozvoj

Sdílet článek

V Dolánkách u Turnova slavnostně otevřou Dům přírody Českého ráje vybudovaný v rámci programu Agentury ochrany přírody a krajiny ČR Dům přírody. Nové návštěvnické centrum Českého ráje otevře ministr životního prostředí Richard Brabec, společně s ředitelem AOPK Františkem Pelcem a hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou.

Dům přírody se nachází v Dolánkách v domě č. p. 9. Slavnostní otevření a následná komentovaná prohlídka začíná v 10:00 hodin.

Ve třípodlažní budově najdou návštěvníci interaktivní expozice s informacemi o pískovcových skalních městech, dominantách kraje a vyvřelinách či vlivu člověka na okolní krajinu a přírodu Českého ráje. Expozice Domu přírody bude rozčleněna do několika částí, každá bude mít konkrétní tematické zaměření. Jednotícím prvkem je sokol stěhovavý, který spolu s hradem Trosky patří mezi symboly Českého ráje. Dům přírody poslouží i jako prostor pro přednášky, programy pro školáky či akce. Stane se také významným bodem pro turistiku a rozvoj cestovního ruchu v regionu, který je již nyní návštěvníky vyhledávaným cílem cest. 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky