Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

V Dolánkách slavnostně otevřou Dům přírody Českého ráje

31. 03. 2016

V Dolánkách u Turnova slavnostně otevřou Dům přírody Českého ráje vybudovaný v rámci programu Agentury ochrany přírody a krajiny ČR Dům přírody. Nové návštěvnické centrum Českého ráje otevře ministr životního prostředí Richard Brabec, společně s ředitelem AOPK Františkem Pelcem a hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou.

Dům přírody se nachází v Dolánkách v domě č. p. 9. Slavnostní otevření a následná komentovaná prohlídka začíná v 10:00 hodin.

Ve třípodlažní budově najdou návštěvníci interaktivní expozice s informacemi o pískovcových skalních městech, dominantách kraje a vyvřelinách či vlivu člověka na okolní krajinu a přírodu Českého ráje. Expozice Domu přírody bude rozčleněna do několika částí, každá bude mít konkrétní tematické zaměření. Jednotícím prvkem je sokol stěhovavý, který spolu s hradem Trosky patří mezi symboly Českého ráje. Dům přírody poslouží i jako prostor pro přednášky, programy pro školáky či akce. Stane se také významným bodem pro turistiku a rozvoj cestovního ruchu v regionu, který je již nyní návštěvníky vyhledávaným cílem cest. 

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 732765215