Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

V Jablonci n. N. a okolí již jezdí nový vůz pro zdravotně postižené děti

Mgr. Langer Jiří

  • 06. 05. 2009 00:00

Sdílet článek

[id:8012|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Nadace Konta bariéry slavnostně předala včera na náměstí v Jablonci n. N. nový automobil Fiat DUCATO kombi. Automobil převzala na základě darovací smlouvy Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, o. s. Klub Jablonec nad Nisou.

„Skutečností je, že nám MÚ v Jablonci n. N. velmi zásadně pomáhá s financováním provozu automobilu, hlavní je ale zásluha nás, rodičů postižených dětí. Nový automobil bude – tak jako stávající, dosluhující – sloužit pro dopravu těžce zdravotně postižených dětí do škol se speciálními třídami v regionu a to nejen děti z Jablonce n. N. ale i dalších obcí na území bývalého okresu Jablonec n. N.“ uvedla Bohuslava Zikmundová, předsedkyně obdarované organizace.

„Tento automobil tak má napomoci handicapovaným dětem ve vzdělávání, které by odpovídalo jejich mentálním schopnostem. Zároveň také jistě zlepší možnosti jejich začlenění do běžného života,“ doplnil krajský radní pro sociální věci a menšiny Pavel Petráček, který automobil pokřtil spolu se starostou Jablonce n. N. Petrem Tulpou.

Slavnost pokračovala ve Spolkovém domě v ulici E. Floriánové v Jablonci n.

 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky