Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

V Jablonci nad Nisou se koná již 19. ročník veletrhu Euroregion Tour

14. 03. 2019

Ve dnech 15. a 16. března proběhne na výstavišti v jabloneckém Eurocentru tradiční veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour. Jeho mottem bude letos „Řemeslná zážitková turistika“. Kromě turistických regionů, měst, obcí, krajů, cestovních kanceláří, agentur a dalších subjektů se představí i regionální prodejci. Nabídnou návštěvníkům nejen své tradiční výrobky, ale také možnost vyzkoušet si na vlastní kůži foukání skla, navlékání bižuterie, drátování, vyšívání nebo zdobení vánočních ozdob.

„Letošní téma je pro nás velmi silné. V kraji máme řadu skvělých řemeslníků a firem, které staví své podnikání na tradičních řemeslech. I Liberecký kraj chce stavět svou image na tom, co je pro nás typické a má svou historii. To všechno chceme na veletrhu ukázat,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, patkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Představeno bude více jak 40 vystavovatelů. Tipy na letní i zimní dovolenou i výlety přivezou například Jižní Čechy nebo Středočeská centrála cestovního ruchu. Chybět nebudou ani další kraje České republiky - Moravskoslezský, Olomoucký, Zlínský, Plzeňský, Karlovarský, Liberecký a Královéhradecký. Na veletrh se vrací i Centrála cestovního ruchu Východní Morava a TTG Zittauer Gebirge. Lákadlem bude jistě i nabídka turistických oblastí Lužické a Žitavské hory, Jizerské hory, Český ráj a Krkonoše. Zahraniční destinace nabídne například CK Osvěta Hořovice nebo CK Erika Tour. Nově se představí i cestovní agentura HEPEX Slovakia spol. s.r.o..

Během celého veletrhu bude probíhat kulturní doprovodný program, hudební a taneční vystoupení i barmanská show. V pátek se návštěvníci mohou těšit od 15:00 hodin na přednášku Pavla Suchana z Astronomického ústavu AV ČR s přednáškou Světlo dobrý sluha, ale zlý pán aneb jak si svítit zdravě, dále od 17:00 hodin cestovatelský pořad o nevšedních zážitcích svérázných cestovatelů 5+1 švestek a v sobotu od 10:00 hodin přednášku Ivana Burkerta o jeho neobyčejné cestě na velocipedu z Hradce Králové do Santiaga de Compostela ve Španělsku. Okresní hospodářská komora v Jablonci nad Nisou zve návštěvníky na seminář s novými příběhy mistrů svých oborů z cyklu Tradiční řemesla, který proběhne v pátek od 11:30 hodin. Rezervace je možná na info@ohkjablonec.cz do 12. 3. 2019. Kompletní programu je k dispozici na www.euroregiontour.cz.

Soutěžit se bude o poukaz na zájezd do Rakouska od CK Osvěta Hořovice, volné vstupenky turistických cílů, poukázky na řemeslné zážitky a další hodnotné ceny od vystavovatelů a partnerů podílejících se na organizaci veletrhu.

V rámci veletrhu obdrží ocenění výherci soutěže „Zážitková turistika s využitím tradičního řemesla v cestovním ruchu dané destinace“. Připravil ji Liberecký kraj pro studenty středních, vyšších odborných a vysokých škol. Okresní hospodářská komora opět vyhlásí vítěze soutěže o nejlepší regionální potravinu, produkt a suvenýr.

Veletrh začne v pátek 15. března v 10 hodin před hlavním vstupem do jabloneckého Eurocentra.

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307