V Jilemnici se diskutovalo o středních školách

03. 02. 2005
[id:2545|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Na jilemnické radnici se dnes uskutečnilo setkání zástupců Libereckého kraje a Města Jilemnice, jehož prioritním úkolem bylo domluvit základní principy optimalizace středního školství v Jilemnici.

K mé spokojenosti došlo v základních rysech ke shodě. Domluvili jsme se, že při dalším postupu půjdeme cestou jedné příspěvkové organizace, tzn. jedné střední školy - Gymnázia a Střední odborné školy Jilemnice s kapacitou 600 žáků denního studia a 100 míst pro celoživotní vzdělávání“, řekl Petr Doležal, náměstek hejtmana Libereckého kraje pověřený vedením resortu školství, mládeže, tělovýchovy a sportu.

Nově vzniklý subjekt bude umístěn do areálu stávající Střední průmyslové školy textilní, kde bude vytvořeno veškeré zázemí pro výuku gymnázia, sportovního gymnázia i technického lycea. Ke vzniku této školy dojde pravděpodobně k 1.1.2006 s tím, že vše bude připraveno tak, aby technická podpora tohoto projektu mohla být od roku 2007 financována z evropských strukturálních fondů. Žáci budou moci začít studovat nové obory od 1.9.2006, pokud se ovšem Město Jilemnice a Liberecký kraj shodnou na detailech řešení a pokud záměr s definitivní platností potvrdí zastupitelstva kraje i Města Jilemnice.

Toto řešení společně s návrhem dohody o spolupráci předložím Radě Libereckého kraje na jejím březnovém zasedání,“ uzavřel Doležal.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz