Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

V Libereckém kraji se opět jednalo o Agrárním poradenském a informačním centru

05. 09. 2003
[id:972|autor:|email:|telefon:|mobil:|aktualizace:]

 

   Zástupci Libereckého kraje a Agrární komory Libereckého kraje jednali v sídle našeho kraje se zástupci saského Křesťansko-sociálního vzdělávacího institutu. Jednání navazovalo na setkání v Sasku, které se uskutečnilo v červnu tohoto roku.  Na programu jednání byl podle Radima Ziky, člena rady kraje, i vznik Agrárního poradenského a informačního centra Libereckého kraje. „Představili jsme našim kolegům zadání tohoto projektu, domluvili jsme se, že je nutná přeshraniční spolupráce, která by měla směřovat k získávání dotací z fondu Evropské unie“, upřesnil Zika. V listopadu se zástupci Libereckého kraje a Křesťansko-sociálního vzdělávacího institutu  sejdou opět, a to  již nad konkrétními body projektu.

   Cílem vytvoření tohoto poradenského centra je usnadnit  agrárnímu sektoru přístup ke kvalitním informacím, a proto je žádoucí, aby se tento systém stal funkčním v termínu vstupu ČR do EU. V současné době zpracovává Agrární komora Libereckého kraje projekt tohoto centra včetně studie proveditelnosti a hotov by měl být do konce roku 2003. Následovat bude projednávání v orgánech Libereckého kraje.

  

 

 

Linda Futerová

tisková mluvčí