V Libereckém kraji začnou jezdit turistické vlaky a autobusy

[14157|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/krkobus_kriklan_2_5a5b3e5d24.jpg]

02. 06. 2006
[id:3949|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Během zítřka začnou v Libereckém kraji jezdit turistické vlaky a autobusy s možností přepravy jízdních kol. Provoz těchto vlaků bude zahájen na tratích Liberec – Turnov – Jičín, Liberec – Frýdlant v Čechách – Nové Město pod Smrkem, Liberec – Jablonné v Podještědí – Česká Lípa – Doksy a Liberec – Tanvald – Kořenov – Harrachov. Cena za přepravu jízdního kola je 20 Kč.

Turistické autobusy začnou jezdit především v oblasti Českého ráje, Krkonoš, Jizerských hor a Ralska. Jízdní řády jsou autobusovými dopravci sestaveny tak, aby byla zajištěna návaznost na vlakové spoje Českých drah. Cena za přepravu jízdního kola se pohybuje dle kilometrických pásem v rozmezí od 25 do 30 Kč.

Více informací o jízdních řádech i přepravě kol naleznou cestující na webovém portále  www.idos.cz nebo přímo na webových stránkách jednotlivých dopravců.

Ing. Petr Prokeš

ředitel společnosti