V Nové Vsi nad Popelkou mají zrekonstruovanou silnici

28. 11. 2017

Po rekonstrukci se v Nové Vsi nad Popelkou ve středu 29. listopadu otevírá silnice III/2848A vedoucí k vlakovému nádraží. Dokončena je rovněž oprava opěrné zdi podél silnice II/284.

V rámci rekonstrukce došlo ke kompletní výměně povrchu vozovky včetně podloží. Opraven byl most a propustek, obnoveno odvodnění a nové dopravní značení. Součástí stavby byla i ochrana inženýrských sítí včetně veřejného osvětlení. Stavbu prováděla společnost Skanska za 8,3 mil. Kč. Rekonstrukce probíhala za celkové uzavírky. „Po kolaudaci pozemní komunikace bude úsek předán obci, protože úsek má charakter místní komunikace,“ dodává Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Druhou dokončenou stavbou v obci je rekonstruovaná opěrná zeď podél silnice II/284. Stávající kamenná zeď dlouhá 86 metrů je složena z pískovcových kamenných bloků. Ty byly před opravou značně zvětralé a docházelo k jejich degradaci. V rámci prací stavbaři rovněž obnovili navazující zeď dlouhou 19 metrů z betonových rámů a živičný kryt silnice II/284 podél stavby. Práce prováděla společnost SaM silnice a mosty a.s. za 9,5 mil. Kč.

Bc. Markéta Žitná (Dědková)
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz