V Polsku vyhlásí výsledky soutěže Cena inovace 2007

[21916|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/logo_innovation_2007_86aaa69558.jpg]

22. 11. 2007
[id:5868|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Hejtman LK Petr Skokan se v pátek 30. listopadu zúčastní 14. zasedání třístranné Rady Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa na polském zámku Brunow v Boleslawieci.
Zároveň v roli prezidenta české části
Euroregionu Nisa předá vítězům 5. ročníku soutěže Ceny inovace 2007.

„Mezinárodní hodnotitelská komise vyhodnotila a ocenila nové a hospodářsky významné výrobky, výrobní metody a postupy s inovačním potencionálem a také příkladná partnerství privátního a veřejného sektoru (PPP) v Euroregionu Nisa,“ uvedl Petra Skokan.

Okresní hospodářská komora  v Liberci, která je v české části ERN je již popáté nositelem a garantem projektu, opět  hodnotila soutěžící ve třech kategoriích.

V kategorii BEST INNOVATION – Nejlepší inovace získala l. místo firma SINGING ROCK s.r.o. z Poniklé za sportovní a záchranářské lano, vyráběné inovační technologií a chráněné mnoha zahraničními a domácími patenty.

„V téže kategorii se na III. místě umístila firma DTZ s.r.o. z Liberce za ústí hořáků do spalovacích energetických pecí, u něhož byl použit nový keramický materiál. Tato inovace znamená vysoké energetické úspory, chrání životní prostředí a je rovněž chráněna patentem,“ doplnila předsedkyně OHK Eva Březíková..

V kategorii BEST PARTNERSHIP – Nejlepší spolupráce se na II. místě umístilo Mezinárodní centrum UNIVERSIUM o.p.s. z Liberce.

„Centrum spolupracuje již řadu let s partnerem z německého Löbau. Jejich spolupráce je velmi úspěšná v oblasti vzájemně pořádaných akcí na kulturním, společenském a sportovním poli pro postižené spoluobčany.“ vysvětlila předsedkyně.

„V kategorii PUBLIC PRIVATE PARTNERSHIP – Nejlepší spolupráce soukromého a veřejného sektoru jsme se tentokrát neumístili mezi třemi nejlepšími,“ dodala.

Do mezinárodního kola soutěže z našeho regionu postoupily mimo oceněné firmy ještě :

VÚTS, a.s. Liberec, TRUMPF Liberec, spol. s r.o. Hana Kortánová + Město Železný Brod a

SINGING ROCK + Integrovaná střední škola Semily.

„Zástupce oceněných firem  jsem pozval 12. prosince do sídla našeho kraje, abych jim poděkoval za příkladnou reprezentaci v Euroregionu NISA,“ prozradil hejtman.

Projekt je finančně podporován z prostředků Interreg IIIA.