Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

V Semilech se otevře lávka pro novou cyklostezku

Mgr. Langer Jiří

  • 05. 12. 2012 17:31

Sdílet článek

 

Starosta města Semil Jan Farský a jednatel zhotovitelské firmy SDS EXMOST spol. s r. o. Pavel Jankůj v přítomnosti hejtmana LK Martina Půty v pátek 7. prosince v 18 hodin v prostoru lávky slavnostně předají do užívání první etapu „Cyklostezky – Z údolí Jizery do údolí Bobru“ - lávku přes Jizeru.

U této příležitosti připravila firma SDS EXMOST ohňostroj pro veřejnost, který je zároveň omluvou občanům za zpoždění stavby. Během 15 minut se za hudebního doprovodu symfonické básně Bedřicha Smetany „Vltava“ přihlížející mohou těšit na tři obrazy s názvy Řeka, Krajina a Města.

„Uvidíme, jak se kapičky vody spojují do praménků, stékají ze strání lesů a luk. Objevuje se potůček, který přeskakuje kamenné skalky a skály, tryská ze země a spojuje se s dalšími. Rodí se řeka. Mosty spojují lidská obydlí, ale i srdce. Oslavíme mosty, oslavíme města i lidský um barevnou kyticí hvězd blyštících se na hladině řeky.“ přiblížil očekávanou podívanou Pavel Jankůj, jednatel společnosti SDS EXMOST.

Jak doplnil starosta Jan Farský, lávka bude předána do užívání, ale vzhledem ke klimatickým podmínkám budou některé finální úpravy probíhat ještě na jaře, kdy bude lávka na několik dní zavřena. Půjde především o nátěr celé ocelové konstrukce lávky a nátěr betonové mostovky. Předpokládané náklady na stavbu lávky jsou 9 700 tis. Kč, dotace 90 %, podíl města 970 tis. Kč.

 

.

Program akce:

·         Sraz všech účastníků na nové lávce- „ostrov“                                    17:45  -  18:00  hod.

·         Slavnostní projevy pozvaných hostů                                                  18:00  -  18:15  hod.

·         Slavnostní ohňostroj: „Hvězdy nad řekou“                                        18:15  -  18:30  hod.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky