Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

V Semilech se otevře lávka pro novou cyklostezku

05. 12. 2012

 

Starosta města Semil Jan Farský a jednatel zhotovitelské firmy SDS EXMOST spol. s r. o. Pavel Jankůj v přítomnosti hejtmana LK Martina Půty v pátek 7. prosince v 18 hodin v prostoru lávky slavnostně předají do užívání první etapu „Cyklostezky – Z údolí Jizery do údolí Bobru“ - lávku přes Jizeru.

U této příležitosti připravila firma SDS EXMOST ohňostroj pro veřejnost, který je zároveň omluvou občanům za zpoždění stavby. Během 15 minut se za hudebního doprovodu symfonické básně Bedřicha Smetany „Vltava“ přihlížející mohou těšit na tři obrazy s názvy Řeka, Krajina a Města.

„Uvidíme, jak se kapičky vody spojují do praménků, stékají ze strání lesů a luk. Objevuje se potůček, který přeskakuje kamenné skalky a skály, tryská ze země a spojuje se s dalšími. Rodí se řeka. Mosty spojují lidská obydlí, ale i srdce. Oslavíme mosty, oslavíme města i lidský um barevnou kyticí hvězd blyštících se na hladině řeky.“ přiblížil očekávanou podívanou Pavel Jankůj, jednatel společnosti SDS EXMOST.

Jak doplnil starosta Jan Farský, lávka bude předána do užívání, ale vzhledem ke klimatickým podmínkám budou některé finální úpravy probíhat ještě na jaře, kdy bude lávka na několik dní zavřena. Půjde především o nátěr celé ocelové konstrukce lávky a nátěr betonové mostovky. Předpokládané náklady na stavbu lávky jsou 9 700 tis. Kč, dotace 90 %, podíl města 970 tis. Kč.

 

.

Program akce:

·         Sraz všech účastníků na nové lávce- „ostrov“                                    17:45  -  18:00  hod.

·         Slavnostní projevy pozvaných hostů                                                  18:00  -  18:15  hod.

·         Slavnostní ohňostroj: „Hvězdy nad řekou“                                        18:15  -  18:30  hod.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588