Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

V sídle Libereckého kraje se bude konat Myslivecká konference

05. 06. 2012

Pod záštitou krajského radního pro oblast zemědělství a životního prostředí Jaroslava Podzimka (ČSSD) se v sobotu 16. června od 9 hodin v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje (U Jezu 642/2a) v Liberci uskuteční Myslivecká konference. Konferenci pořádá Okresní myslivecký spolek Liberec ve spolupráci s Libereckým krajem a Okresní agrární komorou pro Jablonec nad Nisou a Liberec.

„Konference je určena všem mysliveckým hospodářům, myslivcům a přátelům myslivosti a ochrany přírody. Program je pro tento ročník zaměřen z velké části na chov spárkaté zvěře, ale probírat se budou také aktuální témata myslivosti,“ zve na akci Jaroslav Podzimek.

O preventivních opatřeních v chovech volně žijících zvířat a výživě zvěře bude přednášet doc. MVDr. Daniela Lukešová, CSc., ČZU v Praze a Ing. Jolana Kukaňová. Mgr. Vladimír Bádr, Ph.D. pojedná ve svém příspěvku o laboratorním stanovení a vizuálním odhadu věku ulovené zvěře.

„Tyto odborné příspěvky by měly myslivecké veřejnosti připomenout již známé postupy a představit nové poznatky v péči o zdravotní stav zvěře a pomoci správně určit věk ulovené zvěře,“ vysvětluje Podzimek.

JUDr. Jiří Kšica, předseda organizačně právní komise ČMMJ, se bude soustředit na aktuální téma, kterým je problematika uzavírání nájemních smluv na honitby. Držitelé i uživatelé honiteb tak dostanou kompletní informace k uzavírání nových smluv o nájmu honiteb pro nastávající období.  

Program: 

  • Zahájení - Josef Žďárský, předseda OMS Liberec
  • Úvodní slovo – Ing. Jaroslav Podzimek, radní Libereckého kraje pro oblast zemědělství a životního prostředí
  • Problematika uzavírání nájemních smluv na honitby – JUDr. Jiří Kšica, předseda organizačně právní komise ČMMJ
  • Preventivní opatření v chovech volně žijících zvířat – doc. MVDr. Daniela Lukešová, CSc., ČZU v Praze
  • Laboratorní stanovení a vizuální odhad věku ulovené zvěře – Mgr. Vladimír Bádr, Ph.D.
  • Závěrečné slovo – Ing. Karel Pop, KÚ LK

Předpokládané ukončení konference je ve 13:00 hodin.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324
Mobil: 739 541 624