Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

V Tanvaldu odstartoval 56. ročník hudebního jara

13. 04. 2012

Slavnostního zahájení již 56. ročníku Tanvaldského hudebního jara, které dnes koncertem souboru Hradišťan odstartovalo v Kině Jas Járy Cimrmana v Tanvaldu, se zúčastnil, na pozvání místostarosty města Josefa Průchy, také hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler (ČSSD).  

„První ročník Tanvaldského hudebního jara se konal 25. května 1957 zahajovacím koncertem tanvaldských rodáků profesora Josefa Muziky a Věry Řepkové. Nyní zahajujeme již 56. ročník a mě těší, že i po tak dlouhé době přišlo na úvodní koncert Hradišťanu velké množství milovníků hudby. V dnešní uspěchané době je totiž potřeba se občas zastavit a věnovat se sobě i blízkým, rozvíjet vlastní kulturní život a duševně odpočívat. A k tomu neodmyslitelně patří právě návštěva kulturních stánků a tradičních akcí,“ řekl v úvodu hejtman.

Koncerty Tanvaldského hudebního jara jsou pořádány pod Cyklem festivalů ve spolupráci s Českou kulturou o.s. Zahajovacím koncertem bylo skvělé hudební vystoupení Hradišťanu s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou pod názvem Vítání jara. Zazněly písně o lásce, přírodě, Velikonocích a dalších symbolech, které člověka v tomto ročním období provázejí.

Samotnému zahájení festivalu předcházela ještě vernisáž výstavy prací žáků DDM Ulita Tanvald, které budou po celou dobu festivalu umístěny ve foyer Kina Jas Járy Cimrmana.

Podle slov předsedkyně festivalového výboru Tanvaldského hudebního jara Libuše Vedralové se návštěvníci festivalu mohou těšit ještě na další tři koncerty.  27. dubna v Kině Jas Járy Cimrmana od 18.30 hodin vystoupí žáci ZUŠ Tanvald a od 19 hodin se bude konat koncert JAZZ na ENTOU (Milan Svoboda – klavír, Jiří Bárta- violincello). Celý festival pak uzavře VARHANNÍ KONCERT Pavla Svobody a Ivy Kramperová, který se bude konat 11. května od 19 hodin v kostele sv. Františka z Assisi v Tanvaldě – Šumburku.

Kompletní program Tanvaldského hudebního jara naleznete v příloze.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324
Mobil: 739 541 624