Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

V. zimní olympiáda dětí a mládeže startuje v neděli v Ostravě

27. 01. 2012

Náměstek hejtmana LK Radek Cikl (ČSSD) v neděli 29. ledna pojede podpořit výpravu z Libereckého kraje na V. zimní olympiádu dětí a mládeže, která se ve dnech 29. ledna až 3. února uskuteční v Moravskoslezském kraji.

Náš kraj tam bude reprezentovat 82 sportovců a dvacetidvoučlenný doprovod, který tvoří trenéři a vedoucí výpravy. Sportovci z libereckého regionu se zúčastní soutěží v alpském lyžování, běžeckém lyžování, biatlonu, krasobruslení, ledním hokeji, rychlobuslení, severské kombinaci, skoku na lyžích a snowboardu. Před dvěma lety byl organizátorem Liberecký kraj a naši reprezentanti získali 53 medailí, z nichž 24 bylo zlatých.

„Rádi bychom letos navázali na výsledek z roku 2010 a přidali ještě nějakou tu medaili navíc, přestože že je to rok od roku těžší. Naděje vkládáme již tradičně do klasického lyžování, alpského lyžování, biatlonu a překvapit by mohl někdo z rychlobruslení nebo snowboardu,“ vyjádřil naději náměstek hejtmana Cikl, který se zúčastní nedělního slavnostního zahájení v ČEZ Aréně v Ostravě, jehož start je naplánován na třetí hodinu odpolední.

Vlajkonošem Libereckého kraje je dvojnásobná olympionička Šárka Sudová. Jednotlivá sportovní klání proběhnou na sportovištích v Ostravě a poté v Beskydech – běžecký areál Pustevny, lyžařský areál SKI Vítkovice Bílá a skokanský areál Na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm. Zahajovací a závěrečný ceremoniál proběhne v Ostravě – ČEZ Aréně a bude jej možné vůbec poprvé v historii projektu Olympiády dětí a mládeže sledovat v přímém přenosu prostřednictvím webových stránek: http://www.odm2012.cz. V průběhu olympiády na těchto stránkách naleznete aktuální výsledky a reportáže z jednotlivých sportovních disciplín.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324
Mobil: 739 541 624