Vánoční trhy na pět dní zaplní českolipský ambit

28. 11. 2022

Sváteční atmosféra, kvalitní rukodělné výrobky, chutné občerstvení a bohatý doprovodný program. Po dvouleté pauze se do českolipského muzea vrací tradiční vánoční trhy. Konají se od pátku 2. prosince do úterý 6. prosince.

„Vánoční trhy ve Vlastivědném muzeu a galerii byly vždy neodmyslitelnou součástí českolipského Adventu.  Jsem moc ráda, že se obyvatelům města tato tradice vrací a věřím, že přispějí ke krásné předvánoční atmosféře. Moc děkuji kolegům z muzea za jejich přípravu“, uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Širokému sortimentu rukodělných výrobků a pestré škále občerstvení sekunduje doprovodný kulturní program. Návštěvníci se můžou těšit na vystoupení mateřinek i základních škol, živý betlém, vánoční koncerty, adventní autorské čtení či tradiční mikulášská nadílka.

Více o programu v příloze.

Anna Vašková
odborný zaměstnanec