Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Ve vestibulu kraje se představí model Ještědu a fotografie Miroslava Macháčka

Ve vestibulu kraje se představí model Ještědu a fotografie Miroslava Macháčka

[30015|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/maketa_5ba6c4be32.jpg]

12. 02. 2009
[id:7520|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Dvě zajímavé akce se chystají ve foyeru budovy Krajského úřadu Libereckého kraje v Liberci na pondělí 16. února. V 16 hodin zde statutární náměstkyně hejtmana pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Lidie Vajnerová symbolicky přestřihne pásku před pětimetrovým modelem Ještědu a v 17 hodin zahájí liberecký fotograf Miroslav Macháček výstavu nazvanou jednoduše Fotografie.

„Chceme, aby lidé, kteří navštíví sídlo Libereckého kraje, na vlastní oči viděli, jak propagujeme náš turistický region na různých veletrzích cestovního ruchu,“ vysvětlila Lidie Vajnerová a připomněla, že k nahlédnutí bude i nová fotografická publikace autora Libora Sváčka nazvaná Liberec, na jejíž titulní stránce se tyčí, co jiného,  hotel a vysílač Ještěd.

O hodinu později zahájí Miroslav Macháček výstavu stovky svých fotografií, které zachytil za posledních 40 let.

„Budou zde černobílé, vlastně historické fotografie zajímavých osobností kulturního i politického života, které jsem za těch čtyřicet let potkal, včetně Karla Gotta, Jiřího Sováka nebo dokonce Fidela Castra,“ prozradil autor.

„Další pak budou fotografie pocházející z exotických zemí, jako je Kambodža,  Indonésie či Thajsko, ale nebudou chybět ani snímky ze střední Evropy,“ doplnil.

Miroslav Macháček je členem Jizerského fotoklubu Hejnice. Řadu let fotografoval pro Divadlo F. X. Šaldy v Liberci, liberecký Dům kultury a PKO a také pro agenturu Pragokoncert. V posledních letech pracuje pro cestovní kanceláře a pořizuje záběry z cest po exotických zemích.

„Volnou tvorbu zaměřuji na fotografování Jizerských hor a také památek a přírodních krás Liberecka,“ zve na vernisáž Miroslav Macháček.

 P.S. Na obou vernisážích zahraje muzikálové melodie amatérská kapela KÚLK Band složená ze zaměstnanců úřadu.

 

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302