Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Ve vestibulu sídla kraje je do konce srpna možné vidět výstavu Houby v kině

07. 08. 2014

Spolek Zachraňme kino Varšava ve spolupráci s Libereckým krajem pořádají výstavu s názvem „Houby v kině“. Slavnostní vernisáž se uskutečnila v pondělí 4. srpna ve foyer sídla Krajského úřadu LK U Jezu v Liberci. Výstavu zahájila Ivana Hujerová, členka rady kraje pověřená vedením resortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova, která nad akcí převzala záštitu.

„Vloni jsem moc ráda poznala Petra Hubáčka a jeho přátele architekty, kteří se rozhodli zachránit liberecké kino Varšava. Letos v rámci prvního dobročinného večera jsem si prohlédla a viděla kino Varšava tak, jak jsem ho neznala. Petr Hubáček není architekt, ale odkaz svého slavného dědečka Ing. arch. Karla Hubáčka svým snažením opravdu nezapře. A tak jako houby na fotografiích nejsou jen obyčejné houby, jsou to houby z kina, tak výstava není jen výstavou. Na jedné z tabulí totiž čteme – tak jako můžete adoptovat zvíře v ZOO nebo na dálku dokonce malého černouška, tady máte příležitost adoptovat kousek, nebo i větší kus, kina Varšava a tím podpoříte nejen snahu sdružení, ale umožníte pokročit s nezbytnými opravami,“ uvedla při zahájení radní Ivana Hujerová.

Soubor velkoformátových tištěných fotografií kontrastuje s krásou architektonické perly Liberce. Výstavu si ve vestibulu mohou zájemci prohlédnout ve všední dny až do 31. srpna 2014 (pondělí, středa 8:00 – 18.00 a úterý, čtvrtek, pátek 8.00 – 17.00).

Organizátoři při zahájení výstavy navíc přítomné pozvali na akci Rozmarné léto, která se koná od 17. do 24. srpna. „Jedná se o sedm filmových promítání před libereckou radnicí. Začínáme v neděli 17. srpna českou komedií Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka,“ pozval Ondřej Pleštil ze spolku Zachraňme kino Varšava.

Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624