Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Vedení Libereckého kraje popřálo seniorům pěkné svátky a zdraví do nového roku

23. 12. 2015

Hned několik domovů pro seniory navštívilo v závěru roku vedení Libereckého kraje, aby zdejším klientům popřálo příjemně strávené vánoční svátky a hodně zdraví a spokojenosti v novém roce. Návštěvy vánočních besídek využili radní k tomu, aby si prohlédli prostředí, v němž starší lidé žijí, a současně se seznámili s novinkami v domovech pro seniory. Jednu z nejkrásnějších oslav konce roku připravili v Domově důchodců Velké Hamry. Tam spolu s několika starostkami a starosty z okolních obcí zavítal hejtman Libereckého kraje Martin Půta spolu s náměstkyní pro sociální věci Lenkou Kadlecovou.

„Jsem rád, že jsem si vyšetřil v hektickém závěru roku čas na to, abych si popovídal se seniory a mohl jim osobně popřát šťastný nový rok. Každé takové předvánoční setkání je pro mne příležitostí k příjemnému zastavení a dozvím se také přímo od klientů, jak se jim zde žije,“ poznamenal hejtman, který se v minulém týdnu setkal i s desítkami seniorů v libereckém Koloseu.

Hosté si ve Velkých Hamrech poslechli téměř hodinový koncert a spolu se seniory zazpívali i několik koled. Pak absolvovali detailní prohlídku domova, během které se zastavili i v pokojích některých klientů a osobně jim popřáli. Poté je čekala debata se starosty obcí v regionu a vedením domova v čele s ředitelem Čestmírem Skrbkem.

„Domov ve Velkých Hamrech patří k nejhezčím a nejkomfortnějším v našem kraji. O klienty se tu vzorně starají. Vždycky, když mám tu příležitost, se sem ráda vracím,“ doplnila náměstkyně Lenka Kadlecová, která se v posledním měsíci roku podívala také mezi seniory v domově v Semilech a zúčastnila se rovněž vánočních besídek organizace Aposs v Nové Vsi a Liberci a příspěvkové organizace Tereza v Semilech.

„Klienti Terezy si sami připravili vánoční program. Nazkoušeli příchod tří králů do Betléma za čerstvě narozeným Ježíškem. Jejich vystoupení bylo velice milé. Zaujaly mne také jejich vánoční dílničky. I přes svůj zdravotní handicap klienti Terezy, Apossu a dalších domovů ukazují, jak jsou šikovní a jak krásné ozdoby a vánoční dekoraci umějí vytvořit. Všude jsem obdivovala i nádherně vystrojené vánoční stromečky. Každý byl přitom jiný,“ řekla Lenka Kadlecová.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624