Veletrh vzdělávání AMOS 2009 zahájil náměstek hejtmana LK Radek Cikl

08. 10. 2009
[id:8882|autor:Šírová Květa|email:kveta.sirova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 324|mobil:|aktualizace:]

Přestřižením slavnostní pasky zahájil náměstek hejtmana LK pro školství, mládež, tělovýchovu a sport Radek Cikl společně se starostou města Jablonec n. N. Petrem Tulpou a jednatelkou Eurocentra Martou Procházkovou jedenáctý ročník výstavy a veletrhu vzdělávání AMOS 2009  v prostorách Eurocentra v Jablonci nad Nisou.

„Dnes otevíráme další ročník veletrhu vzdělání, který má v našem regionu velkou tradici. Jsem rád, že zájem ze strany škol o prezentaci se rok od roku zvyšuje,“ řekl náměstek hejtmana LK Radek Cikl. O hudební doprovod se postaral dětský pěvecký sbor Iuventus, Gaude!

V rámci veletrhu se také poprvé sešla Operativní skupina pro řešení aktuální situace na trhu práce, které se za Liberecký kraj účastnil Radek Cikl za Centrum vzdělanosti LK ředitel Robert Gamba a  zástupci Úřadu práce, středních a vyšších odborných škol, gymnázií a Okresní hospodářské komory.

„Úkolem operativní skupiny bude v návaznosti na zmapování aktuálního stavu lokálních potřeb trhu práce vytváření vzdělávacích programů pro dospělé, případně úprava stávajících, ve spolupráci se středními školami a místními centry pro celoživotní vzdělávání. Tento systém jsme již úspěšně vyzkoušeli na Českolipsku,“ vysvětlil náměstek hejtmana LK Radek Cikl.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz