Veletrh vzdělávání, kvalifikace, učebních pomůcek, tělovýchovy a sportu - jubilejní 10. ročník akce NISA SCHOLA se koná tento týden v Liberci

20. 10. 2004
[id:2285|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Veletrh se koná v libereckém Domě kultury 21. - 23. 10. 2004. pod záštitou MUDr. Přemysla Sobotky, 1.místopředsedy Senátu Parlamentu ČR a Ing. Evy Bartoňové, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje. Slavnostní zahájení je 21. 10. 2004 v 9 hod. (bude i „J. A. Komenský“).

Pro veřejnost otevřeno:  čtvrtek, pátek od 9 do 18 hod., sobota od 9 do 16 hod.

Pořadatel: Dům kultury Liberec a Liberecký kraj.

VSTUP : zdarma

Výstavní katalog při vstupu zdarma (adresný seznam + kontakty na školy se Dnem otevřených dveří)

Účastní se 80 vystavovatelů na ploše 510 m2.

Je připraven doprovodný program na galerii a kulturně-sportovní show před DK včetně autogramiády Bílých Tygrů.

Veletrh se specializací na oblast školství a vzdělávání, prezentací škol všech typů s možností srovnání a osobním kontaktem se zástupci škol rozpoutává diskusi o vhodném povolání či zaměření pro budoucí profesi, a to nejen v rodinách vycházejících žáků.  Tímto nabízí aktuální přehled o studijních a učebních oborech jednotlivých škol a pomáhá tak široké veřejnosti v orientaci pro rozhodování o volbě studia. Je zde i ucelená nabídka sportovních aktivit včetně exhibičních vystoupení.

Důležitou součástí veletrhu je Doprovodný program. Z odborného programu to jsou konference a přednáškové akce, které zajišťuje Liberecký kraj – odbor školství a mládeže Krajského úřadu Libereckého kraje, například:

·        Závěrečná konference k projektu Centrum vzdělanosti Libereckého kraje

·        projekt Personální systém zaměstnanosti JOBMAN

·        Maturita nanečisto

Pro veřejnost jsou určeny například:

·        přednáška s besedou „Stres v našem životě“

·        módní přehlídky

·        soutěž a slosování poznávacího zájezdu do Londýna

·        expozice Hewlett-Packard, Microsoft a Autocont, která nabízí k vidě model „virtuální třídy“, tento projekt získal prestižní ocenění na 14. ročníku INVEXu jako nejlepší vystavený exponát

·        před vstupem je vystavena učební pomůcka „řez automobilem Škoda Fabia“

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz