Velvyslankyně Gruzie poděkovala kraji za dar pro organizaci Hand for Help

[31428|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/gruzie1_2a7b142de0.jpg]

16. 04. 2009
[id:7891|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Statutární náměstkyně hejtman LK Lidie Vajnerová a náměstek hejtmana Vít Příkaský dnes v sídle kraje přijali Její excelenci, zplnomocněnou a mimořádnou velvyslankyni státu Gruzie v České republice paní Nino Nakashidze. Přítomen byl také Jaromír Dolanským výkonný ředitel organizace Hand for Help, která v Gruzii v rámci pomoci České republiky, spolufinancované Ministerstvem zahraničních věcí ČR, postavila mobilní zdravotnické zařízení v uprchlickém táboře.

„Těší nás, že paní velvyslankyně přijela do Liberce a nabídla spolupráci její země s Libereckým krajem. V Gruzii jsme byla a tak vím, že máme mnoho společného, památky a krásnou přírodu, takže spolupráci můžeme navázat v nejrůznějších oblastech,“ řekla Lidie Vajnerová, která ujistila velvyslankyni, že kraj bude podporovat organizaci Hand fot Help, která je vlastně první misí Libereckého kraje v Gruzii.

„Do Rady Libereckého kraje jde návrh, abychom podpořili tuto organizaci částkou 300 tisíc korun Podle dostupných odhadů žije v uprchlickém táboře, v němž Hand for Help působí, po loňských srpnových událostech téměř na dvě desítky tisíc lidí, kterým válka s Ruskou federací zničila jejich domovy,“ doplnila náměstkyně.

Velvyslankyně dojatě vyslovila poděkování kraji i Hand for Help a zdůraznila, že tento způsob spolupráce jistě nebude jediný.

„Vidím spolupráci mezi malými a středními podnikateli, což by mohlo přinést další zaměstnané lidi na obou stranách. Je třeba zapojit také cestovní kanceláře, propagovat vzájemně gastronomii, třeba naše víno u vás, a vaše pivo u nás. Navzájem jezdit na hory a podobně,“ řekla Nino Nakashidze

Podle Jaromíra Dolanského v červnu navštíví Gruzii první skupina podnikatelů a poté do uprchlického tábora zdravotní personál s novými přístroji.

„Pomáhal jsem v mnoha zemích, ale Gruzie je skutečně srdeční záležitost,“  prozradil ředitel Hand for Help.

Velvyslankyně se potě sešla v salónku Centra Babylon v Liberci v přítomnosti náměstka hejtmana Víta Příkaského se zástupci podnikatelů a průmyslníků a prohlédla si zábavní centrum.

Odpoledne se Nino Nakashidze setkala s představiteli města, navštívila Technickou univerzitu, židovskou synagogu, Krajskou vědeckou knihovnu a Divadlo F. X. Šaldy.