Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Vestibul krajského úřadu zdobí dětské mapy

21. 07. 2015

Výstava dětských prací na téma Mapa - cesta prostorem a časem a Nové světy v těchto dnech zdobí vestibul Krajského úřadu Libereckého kraje. Návštěvníci si mohou prohlédnout práce vytvořené dětmi ve věku od 5 do 18 let, z libereckých škol i z jiných krajů. Pestré obrázky jsou k vidění až do konce července.

Výtvarná soutěž byla vyhlášena v rámci Dnů GIS Liberec, které se konají již patnáct let, v rámci světového dne Geografických informačních systémů. Práce malých výtvarníků z patnácti škol přenesou diváka do fantazijních světů plných pestrých barev a roztodivných rostlin a živočichů, ale i na skutečné kontinenty. Děti v kolektivech ztvárnily například nejznámější památky svět, ale i nové světy, sladkou mapu, mapu podvodního světa nebo vesmíru.

Dny GIS v Liberci se od roku 2009 tradičně konají v prostorách Krajské knihovny Liberec ve spolupráci čtyř kmenových organizací - Libereckého kraje, Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, Gymnázia F. X. Šaldy a Technické univerzity v Liberci. Od doby vzniku tradice se ke spolupořadatelům liberecké akce přidalo mnoho dalších účastníků. Letos se uskuteční v termínu od 18. do 20. listopadu.

 

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 732765215