Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Vezměte svou opuskartu na výlet

Vezměte svou opuskartu na výlet

[32880|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/opuiscard_b4e7f065a8.jpg]

24. 06. 2009
[id:8328|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Víte, že krajskou kartu OPUScard a Libereckou městskou kartu již nemusíte využívat jen v dopravě? Můžete s ní vyrazit na výlet s rodinou či přáteli.

Mezi nejnovější akceptanty karet patří přírodní areál Šťastná země v Radvánovicích u Turnova, kde můžete získat 15% slevu na vstupné. Sleva platí pro 4 osoby, z toho maximálně pro 2 dospělé. Ve Šťastné zemi najdou vaše děti mnoho atrakcí - houpačky, prolézačky, lanovky, lezecké stěny či obří nafukovací trampolíny. Jako každoročně se zde i v letošní sezóně konají nejrůznější akce pro malé i velké návštěvníky, například Cesta do historie, Pohádkový den či Slavnosti slámy s tradiční rajčatovou bitvou.

Dalším tipem na výlet může být výletní areál v Pěnčíně, kde se můžete podívat se na výrobu skleněných perliček nebo si prohlédnout kozí farmu. Na prohlídku získáte v letní sezóně slevu 10%. Po prohlídce a případně i dobrém obědě v místní restauraci s kozími specialitami můžete nasednout do vyhlídkového vláčku a nechat se vyvézt na nedalekou rozhlednu Černá Studnice a do Kittlova areálu na Krásné.

Pokud se chcete vydat za poznáváním sklářské tradice našeho kraje, navštivte prodejnu korálků Kortan v Železném Brodě či výrobnu vánočních ozdob Rautis v Poniklé. V obou můžete sledovat předvádění tradiční výroby a navíc zde můžete vyzkoušet i vlastní um a kreativitu. V Železném Brodě si můžete zhotovit vlastní šperk, v kreativní dílně v Poniklé si můžete vytvořit vánoční ozdobu podle připravených návodů nebo podle vlastní fantazie

Karty můžete využít i při putování po některých hradech a zámcích. Na zámku Humprecht získáte slevu 50%, na zámku Mnichovo Hradiště 20%, na zřícenině hradu Vranov-Panteon 10%. Při návštěvě zříceniny hradu Rotštejn dostane držitel karty zdarma dřevěnou pohlednici hradu, při návštěvě zříceniny hradu Valečov zase rozšířený okruh v ceně základního. Další slevy ve výši až 50% nabízejí některá muzea a galerie v Libereckém kraji.

Kompletní přehled slev, které můžete s kartou OPUScard či BENEFIT Program získat, najdete na stránkách www.benefitprogram.cz.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302