Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Víkend bez tolerance na Semilsku byl příznivější než na Českolipsku

Víkend bez tolerance na Semilsku byl příznivější než na Českolipsku

[28057|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/cs_pms_1dff792f4b.jpg]

06. 10. 2008
[id:7030|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Další z víkendů bez tolerance, již čtvrtý, se uskutečnil z pátku 3.10. na sobotu 4.10.2008  v okrese Semily. Do akce bylo nasazeno celkem 16 policistů dopravní, pořádkové a kriminální policie. Kontroly se zaměřily především na přítomnost alkoholu v krvi řidičů.

Zkontrolováno bylo 165 řidičů motorových vozidel. Při těchto kontrolách bylo zjištěno 9 přestupků. 8 bylo na místě vyřízeno blokovými pokutami v celkové částce 4 200 Kč a jeden přestupek bude oznámen k dalšímu řízení. Požití alkoholických nápojů řidičem motorového vozidla bylo zjištěno v jednom případě a to přes 1 promile, což bude dále posuzováno jako trestný čin. Ve 3 případech byl zjištěn nevyhovující technický stav vozidla. V jednom případě jel řidič s vozidlem bez pojištění odpovědnosti z jeho provozu,“ uvedl Vladimír Richter, členy rady LK pro dopravu s tím, že výsledky jsou příznivější, než na nedávné akci na Českolipsku, respektive Novoborsku.

„Na Semilsku jsou výsledky příznivější. Jeden řidič řídící pod vlivem alkoholu z  kontrolovaných 165 vozidel je totiž výrazně méně než kupř. v českolipském okrese,“ upozornil radní s tím, na Českolipsku a Novoborsku, bylo tehdy kontrolováno 137 vozidel, přičemž bylo zjištěno 25 přestupků. Alkohol v krvi řidičů byl zjištěn ve třech případech. Jednomu z řidičů byla naměřena dokonce hodnota 2,54 promile. Toto porušení zákona bude dále posuzováno jako trestný čin.

Každý kontrolovaný řidič obdržel tiskovinu LK, která obsahuje informační tabulku s dobami odbourávání alkoholu z krve, údaje o některých dopravních nehodách, které byly způsobeny vlivem alkoholu v loňském roce v LK a dalšími důležitými informacemi o vlivu alkoholu za volantem. Kontrolovaní řidiči, kterým nebylo zjištěno požití alkoholu před jízdou, dále obdrželi alkoholtester.

V loňském roce zemřelo na silnicích Libereckého kraje v důsledku dopravních nehod 46 osob. Nejčastější příčinou všech smrtelných nehod byla nepřiměřená rychlost. O 38 více,  celkových 413 dopravních nehod, zavinili řidiči pod vlivem alkoholu. Počet nehod způsobených pod vlivem alkoholu se v letošním roce sice snížil o 21 případů ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce (do konce srpna), nicméně 255 nehod je stále velmi vysoké číslo.

„Semilský okres je v letošním roce unikátní i  tím, že má v od začátku roku pouze jednu nehodu se smrtelnými následky,“ dodal Vladimír Richter.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302