Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2010 se stal Sloup v Čechách

20. 08. 2010

16. ročník soutěže Vesnice roku má vítěze krajského kola Libereckého kraje – Sloup v Čechách. Zlatá stuha a právo užívání titulu Vesnice Libereckého kraje roku 2010 byly dnes předány starostovi obce Jaromíru Studničkovi za účasti hejtmana LK Stanislava Eichlera, náměstka hejtmana Víta Příkaského, zástupců vyhlašovatelů soutěže Ministerstev pro místní rozvoj a zemědělství ČR, Svazu měst a obcí, Spolku pro obnovu venkova, starostů zúčastněných obcí a dalších hostů ve vítězné obci.

 „Vedle absolutního vítěze, Sloupu v Čechách, se soutěžilo ještě v kategoriích Modrá stuha za společenský život, kterou získala obec Benešov u Semil. Bílou stuhu za činnost mládeže si odnesla obec Nový Oldřichov. Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí byla udělena obci Nová Ves nad Nisou a oranžová stuha za spolupráci obce a zemědělského subjektu patří obci Křižany,“ prozradil výsledky náměstek hejtmana Vít Příkaský.

Krajská hodnotitelská komise soutěže, složená ze zástupců vyhlašovatelů a spoluvyhlašovatelů soutěže dále udělila mimořádná ocenění. Ocenění za péči o veřejná prostranství získala obec Heřmanice, jedna z obcí nejvíce postižených povodní.

„Věřím, že toto ocenění bude obyvatelům Heřmanic alespoň malou kompenzací a že Vám dodá odvahu do těžké práce na likvidaci škod po povodních, která Vás nyní čeká.,“ řekl hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler při předávání ocenění starostovi Heřmanic Vladimíru Stříbrnému.

„O výsledcích soutěže se rozhodovalo již v měsíci červnu, kdy by nikoho z nás ani v nejmenším nenapadlo, co náš kraj v srpnu potká. Proto jsou mezi oceněnými obcemi také ty nejvíc postižené. Velmi mě mrzí, že tato prestižní událost je poznamenána krutými událostmi posledních dnů, kdy Liberecký kraj zasáhly ničivé povodně. Věřím, že tato ocenění budou obyvatelům postižených obcí alespoň malou kompenzací a že starostům dodají odvahu do těžké práce na likvidaci škod po povodních, která je nyní čeká,“ dodává hejtman.

Oceněné obce:

Ocenění za rozvoj venkova – Modřišice

Skokan roku – Všeň

Diplom za kvalitní květinovou výzdobu v obci – Pěnčín

Diplom za vzorné vedení obecní knihovny – Osečná

Diplom za vzorné vedení kroniky – Radimovice

Ocenění za péči o intravilán obce a zachování charakteru obce – Bradlecká Lhota

Ocenění za podporu kvalitního života na vesnici – Bělá

Ocenění za využití alternativních zdrojů energií – Studenec

Ocenění za podporu sportovních aktivit dětí a mládeže – Polevsko

Ocenění za obnovu hasičského sboru – Horní Police

Cena naděje pro živý venkov – Kravaře

Ocenění za obnovu a využití historického objektu v obci – Jiřetín p. Bukovou

Ocenění za podporu sportovních aktivit – Malá Skála

Ocenění za péči o obecní majetek – Líšný

Ocenění za péči o veřejná prostranství – Heřmanice

Ocenění za podporu mysliveckého sdružení – Nová Ves

Ocenění za zachování venkovské krajiny – Janův Důl

Ocenění za vyváženou péči o místní části obce – Všelibice

Ocenění za podporu společenského života v obci – Kobyly

Ocenění za podporu kultury a školství – Svijanský Újezd

Ocenění za obnovu alejí - Karlovice

 

 

Vyhlášení nechyběl ani tradiční akt, kdy hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler společně s náměstkem hejtmana Vítem Příkaským a starostou obce Sloup v Čechách Jaromírem Studničkou pokřtil publikaci Vesnice roku 2010 – neboli průvodce po obcích, které se zúčastnily letošního ročníku soutěže.

 

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324
Mobil: 739 541 624