Vítězové 13. ročníku mezinárodní soutěže Vezmi žlutou barvičku... si převzali ocenění na krajském úřadě

15. 03. 2019

V pondělí 11. března si vítězové v kategorii starší žáci v oblasti literární a výtvarné soutěže Vezmi žlutou barvičku, maluj třeba věžičku převzali ocenění na Krajském úřadě Libereckého kraje. Záštitu nad akcí převzal náměstek Petr Tulpa, který předal ceny nadějným talentům společně s radní Květou Vinklátovou. Již 13. ročník mezinárodní soutěže se letos nesl v duchu tématu Hračky našich předků od roku 1989 zpátky v čase.

Cílem dětské soutěže je zpracovat výtvarná či literární díla na daná témata. Soutěž má dvě části, výtvarnou určenou dětem od mateřských škol po maturanty, a literární, určenou druhému stupni základních škol a středoškolákům. Celkem bylo oceněno 45 individuálních prací a dva dětské kolektivy. Dohromady se jednalo o 70 dětí ve výtvarné kategorii, 4 práce pak byly literárního charakteru.

„Jsem velice rád, že takové soutěže existují. Letošní ročník podpořil literární a výtvarný rozvoj dětí v kombinaci se zájmem o historii a kulturu. Bylo mi dnes potěšením ceny předat,“ okomentoval Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti

Soutěž pořádá Mezinárodní vzdělávací projekt Hugo na cestách ve spolupráci s Památkovou komorou České republiky,  geoparkem Český ráj, zapsaným spolkem Ochrana Klokočských skal  a občanským sdružením Apponiana, pro záchranu hradu Oponice z Nitranského kraje

Výsledkové listiny 13. ročníku naleznete v příloze.

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz