Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Vítězové a partneři výstavy, která ukazuje proměny Česka a Slovenska, se sešli v Senátu. Z kraje bodovalo Jablonné v Podještědí

16. 11. 2023

Slavnostní setkání vítězů 14. ročníku a partnerů a sponzorů 15. ročníku československé putovní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova/Moja vlasť, kultúrne premeny Slovenska se konalo ve čtvrtek 9. listopadu ve veřejných prostorách Valdštejnského paláce, sídla Senátu České republiky v Praze.

Zástupci vítězných proměn v internetovém hlasování a zástupci proměn, které získaly Cenu odborné poroty, obdrželi Pamětní listy a ředitelka spolku Cestami proměn Drahomíra Kolmanová poděkovala autorům proměn, partnerům, sponzorům a všem, kteří nejenom zvelebují prostředí svého domova a šíří dobré příklady, ale také těm, jež této výstavě na jejích cestách jakkoli pomáhají; z Libereckého kraje zvláštní cenu odborné poroty získalo Jablonné v Podještědí za obnovu drobných sakrálních památek.

V současné době je možné na webu Cestami proměn hlasovat pro proměny přihlášené do letošního patnáctého ročníku. „Zároveň je možné do 31. ledna příštího roku přihlašovat zdařilé proměny vesnic, měst i krajiny do šestnáctého ročníku výstavy," uvedl Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pověřený řízením hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Veškeré informace zájemci naleznou na webu Má vlast cestami proměn - Má vlast cestami proměn (cestamipromen.cz).

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324