Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Vlaky Stadler do polské Sklářské Poreby v neděli vyjedou

11. 12. 2015

Z Liberce do Sklářské Poreby vyjedou poprvé vlakové soupravy Stadler bez přestupu definitivně tuto neděli 13. prosince. Na čtvrtečním mimořádném jednání v Jakuszycích dopravci oficiálně informovali o své konečné připravenosti zahájit v neděli řádný provoz dle objednávky a zveřejněných jízdních řádů. První přímý spoj s odjezdem v 8:35 z Liberce bude posílen.

„Po několika vyjednáváních, která se uskutečnila v poslední době v souvislosti s obavami, že by vlaky 13. prosince přece jen nevyjely, jsme nakonec dospěli k dohodě. K jejímu nalezení pomohla především vůle všech zúčastněných stran. První přímý vlak na železniční trati z Liberce do Sklářské Poreby vyjede skutečně v neděli 13. prosince z libereckého vlakového nádraží v 8:35 a ve Sklářské Porebě bude za necelé dvě hodiny, v 10:21 hodin,“ říká hejtman Libereckého kraje Martin Půta s tím, že si první jízdu nenechá ujít společně s radním pro dopravu Vladimírem Mastníkem a jednatelem společnosti KORID LK Pavlem Blažkem.

Dosud cestující jezdí z Liberce do Kořenova, kde musí vystoupit a přesednou do jiné vlakové soupravy provozované českou společností GW TR ve spolupráci s polským dopravcem. Tento vlak je pak dopraví zbývajících 20 kilometrů do Sklářské Poręby. Přípravy tohoto přímého spojení trvaly téměř pět let a mimo jiné jim předcházely opravy tratí či rekonstrukce nádraží Szklarska Poręba Górna.

Za jízdenku z Liberce do Sklářské Poreby cestující zaplatí 90 Kč.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624