Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Vojáci liberecké brigády pochodovali na náměstí v Liberci

Mgr. Langer Jiří

  • 05. 02. 2009 00:00

Sdílet článek

[id:7476|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Na  náměstí  dr.  E. Beneše v Liberci se dnes uskutečnil slavnostní nástup příslušníků 1. kontingentu Armády ČR ISAF Urazgán. Vrátili se po ukončení půlroční mise v této afghánské provincii, kde 63 příslušníků mechanizované roty AČR z 31. brigády radiační, chemické a biologické ochrany působilo na nizozemské základně Camp Hadrian spolu s 200 vojáky nizozemské armády.

Příslušníkům nastoupené jednotky přišel poděkovat za účast v misi předseda Senátu a senátor za Liberecko Přemysl Sobotka, hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler, primátor Liberce Jiří Kittner a další představitelé státu a armády.

„Jsem velmi rád, že mohu v mé nové funkci hned v úvodu letošního roku pozdravit vojáky 31. brigády radiační, chemické a biologické ochrany v Liberci, která je již dlouhou dobu chloubou města a Libereckého kraje. Jsme na Vás vojáci právem hrdi. Důležité je, že kontingent se vrátil ze základny v afghánské provinci Uruzgan v pořádku a uložené úkoly splnil. Přeji Vám mnoho úspěchů i v příštích letech při plnění dalších bojových úkolů doma i  na vojenských misích v zahraničí,“ řekl v proslovu hejtman Stanislav Eichler.

Součástí nástupu bylo také udělení medailí příslušníkům jednotky.

Jádro kontingentu tvořily dvě čety bojového zabezpečení praporů radiační, chemické a biologické ochrany liberecké brigády  pod velením pplk. Miroslava Brázdy.

Podle něj více než polovina příslušníků kontingentu měla zkušenosti ze zahraničních misí v Kuvajtu, Iráku, Afghánistánu, na Balkánu a v misích OSN.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky