Vstup zdarma, wi-fi i dobíjení telefonů. Krajské kulturní příspěvkové organizace pomáhají uprchlíkům

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

• 04. 03. 2022 15:35
  • Magazín

Válečným uprchlíkům z Ukrajiny otevírají své dveře krajské kulturní příspěvkové organizace. Nyní, v první fázi, se jedná o zavedení bezplatných vstupů do muzeí, galerie, zoologické či botanické zahrady. Své služby, mezi něž paří třeba možnost připojení na wi-fi nebo dobití telefonů, nabízí Krajská vědecká knihovna. Pro vstup zdarma stačí prokázat se pasem.

„Jsem ráda, že ředitelé našich organizací velmi rychle reagovali. Jsem ale si vědoma toho, že nyní budou mít lidé, kteří k nám přicházejí, jiné starosti. Musí toho spoustu zařídit a v rámci možností nějak normálně fungovat. Vzhledem k tomu, že přichází mnoho maminek s dětmi, rychle nastane čas, kdy bude třeba děti zabavit. A naše organizace jsou na to připravené. Pro další fázi chystají pracovníci našich organizací také nejrůznější programy a dílny. Informaci o nabídce v ukrajinštině dostanou příchozí v našem krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině a rozešleme jej také městům a obcím v kraji,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Krajská vědecká knihovna v Liberci, Rumjancevova 1362/1

• Přístup k internetu – bude vyčleněn počítač s ukrajinskou klávesnicí
  • Zdarma wi-fi připojení
  • Možnost dobití telefonů a dalších přístrojů
  • Prostor pro odpočinek a zpestření času pro děti (obrázková leporela, cizojazyčná literatura)

Otevřeno pondělí, středa, čtvrtek a pátek od 9:00 do 19:00, úterý od 12:00 do 19:00 a sobota od 9:00 do 13:00

Severočeské muzeum v Liberci, Masarykova 11

• komentované prohlídky pro zájemce v anglickém jazyce

Otevřeno úterý až neděle od 10:00 do 19:00. Vstup je volný.

Zoo Liberec, Lidové sady 425/1

• vstup zdarma po předložení pasu nebo jiné identifikace.

Otevřeno od 9:00 do 17:00, každý den včetně svátků a víkendů.

Botanická zahrada Liberec, Purkyňova 630/1, 460 01 Liberec

• vstup zdarma po předložení pasu nebo jiné identifikace.

Otevřeno od 8:00 do 16:00, každý den včetně svátků a víkendů.

Oblastní galerie Liberec, Masarykova 723/14

• vstup zdarma po předložení pasu nebo jiné identifikace

Otevřeno úterý, středa, pátek, sobota a neděle od 10:00 do 17:00, čtvrtek od 10:00 do 19:00

Muzeum Českého ráje v Turnově, Skálova 71

• prohlídky všech expozic včetně Dlaskova statku (ten od 16.4.).
  • vstup zdarma po předložení pasu nebo jiné identifikace.

Otevřeno od 9:00 do 16:00 každý den. Soboty a neděle polední pauza od 12 do 13 hodin.

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, Náměstí Osvobození 297/1

• Prohlídky všech expozic v hlavní budově – augustiniánský klášter
  • Prohlídka nové expozice Těžba uranu

Otevřeno od 9:00 do 17:00, polední pauza  je od 12 do 13 hodin. Vstup je volný.

Некомерційні організації Управління культури Ліберецької області - пропозиція для військових біженців з України