Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Nenechte si ujít velkolepý festival Léto na vyhlídce, který se koná na střeše krajského úřadu od 19. do 21. června.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Vychází nové číslo zpravodaje Rodinám. Zaměřuje se mimo jiné na činnost Člověka v tísni

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

 • 22. 05. 2024 14:16
 • Sociální

Sdílet článek

Deváté číslo zpravodaje Rodinám přináší článek s názvem „První krok k pomoci bývá obtížný“, který čtenáře seznamuje s tím, jak organizace Člověk v tísni pomáhá v Libereckém kraji rodinám prostřednictvím sociálních a vzdělávacích programů. Jedná se o nabídku široké škály navzájem se doplňujících služeb, jejímž cílem je zastavit sociální propad a co nejefektivněji dopomoci k tomu, aby si rodiny postupně vše dokázaly řešit samy.

Ve stálé rubrice Náhradní rodinná péče jsou představeni poslední dva organizátory kampaně MÍT DOMOV A RODINU „Samozřejmost, nebo vzácnost?“ – organizace Centrum pro rodinu Náruč a Amina – služby pro rodinu. Kampaň se od roku 2015 zaměřuje na zvýšení počtu pěstounů v Libereckém kraji. Muzeum Čtyřlístek zavede čtenáře do Doks za komiksovou čtveřicí Fifinkou, Bobíkem, Myšpulínem a Pinďou. A v případě nepříznivého počasí mohou čtenářům přijít vhod tipy, jak se zabavit s dětmi, uveřejněné v článku „Kdo si hraje, nezlobí“ od Rodinného centra Andílek ze Železného Brodu.

V nejnovějším 9. čísle naleznou zájemci tyto články:

 • Léto láká k výletům
 • Muzeum Čtyřlístek
 • Kdo si hraje, nezlobí
 • Kdo stojí za realizací kampaně MÍT DOMOV A RODINU III.
 • Festival rodiny 2024
 • První krok k pomoci bývá obtížný
 • Pohled do života pěstounských rodin podruhé

Zpravodaj vychází dvakrát ročně a je vydáván primárně v elektronické podobě (ke stažení na webu www.rodinalk.cz). Tištěný zpravodaj je distribuován prostřednictvím sítě mateřských a rodinných center v Libereckém kraji (Síť pro rodinu a Asociace Comeniana).

Aktuální číslo zpravodaje též v příloze. 

 • A4-zpravodaj-rodiNAM-9 WEB (.pdf)
  5 MB
  22. 05. 2024 14:18

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky